O nás

O nás

Klub potápěčů J. Y. Cousteau Hradec Králové, z.s. je členem Svazu českých potápěčů, registrovaného u Ministerstva vnitra ČR pod r. číslem II/s OS/1-27015ú95-R ze dne 30.3.1995, registrační listina  potápěčského klubu ze dne 16.1.2004, evidenční číslo 022, IČ: 626 91 384

Klub byl založen 4. 4. 1968, kdy se oddělil od prvního spolku z roku 1957  „Organizace plavajících potápěčů“, který se soustředil výhradně na komerční činnost. Cílem klubu bylo přilákat k tomuto nádhernému sportu další zájemce a vychovávat další potápěče, kteří by pokračovali v tradici klubu.

Náš klub patří historicky k nejstarším potápěčským klubům v České republice. V současné době sdružuje 30 členů, klub je otevřený dalším zájemcům.

Klub má v současné době 3 instruktory potápění.  Nabízíme potápěčské kurzy od začátečníka po úroveň divemaster, a to v ČR i v zahraničí. Kurzy jsou zahájeny teoretickou přípravou, následuje praxe v malých skupinách v chráněném prostoru (bazén) a po té ve volné vodě. Potápěčské kurzy vedou  zkušení a kvalifikovaní instruktoři asociace UDI (CMAS Germany).

Při výcviku potápění Vám nabídneme zapůjčení potápěčské výstroje. S vybavením, a jeho správným výběrem Vám rádi pomůžeme. Pro kurzy  potápění pořádané našimi instruktory je potápěčská výstroj zajištěna v ceně kurzu.

Organizujeme zájezdy za potápěním v tuzemských i zahraničních lokalitách. Mezi naše osvědčené a oblíbené zahraniční destinace patří Itálie, Francie, Norsko, Německo, Rakousko, Egypt, Chorvatsko.